mtszközpont, 2018-08-06 11:59
Archív cikk; tartalmát tovább nem frissítjük, így az elavult információkat is tartalmazhat.
A hat napos, 60 órás képzést úgy állítottuk össze, hogy az óvópedagógustól a középiskolai oktatókig a gyakorlatban is jól használható ismereteket szerezzenek a hallgatók. Előképzettségtől függetlenül lehetőség nyílik az alapvető természeti ismeretek; legjellemzőbb növény- és állatfajok, leggyakoribb társulások, geológiai és természetvédelmi alapismeretek elsajátítására. Jelentkezési határidő: 2018. szeptember 10.
A képzés címe „A környezeti nevelés megvalósítása terepi körülmények között a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság lehetőségeit felhasználva”.
A továbbképzés egyes programjait a Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság szakemberei tartják, akik végigkalauzolják a résztvevőket a Nemzeti Park Igazgatósághoz tartozó helyszíneken.
Az őszi képzés időpontjai:
2018. szeptember 20-21-22. és október 4-5-6.
Jelentkezési határidő: 2018. szeptember 10.
Képzések helyszínei:
• Budapest: Szemlő-hegyi-, Pál-völgyi- és Mátyás-hegyi-barlang
• Ócsai Tájvédelmi Körzet, Tájház, Turján Ház, Árpád-kori Református templom
• Budai Sas-hegy TT, Kutya-hegy (terepi programok)
• Esztergom: Kökörcsin Ház, Strázsa-hegyi tanösvény
• Szénások Európa Diplomás Terület (terepi program a Jági tanösvényen)
• Hiúz Ház – Erdei Iskola és Látogatóközpont Királyréten
Részvételi díj: 85 000 Ft/fő.
A részvételi díj tartalmazza a kiadványokat, belépőket, az ebédeket, Budapestről a helyszínekre történő szállítást, és a királyréti szállás költségeit.
A díj befizetésének módja átutalás. A bankszámlaszámot a jelentkezőknek megküldött részletes továbbképzési tájékoztatóban tüntetjük fel.
A tanúsítvány kiadásának feltételei: a gyakorlati foglalkozásokon való részvétel, a tematikai egységekben megjelölt feladatok elkészítése, a záró dolgozat elkészítése és az elméleti ismeretekről szóló teszt kitöltése minimum 60%-os megfeleléssel.
A képzés egyéb részletei, illetve a jelentkezési lap
itt találhatók.
Duna-Ipoly Nemzeti Park Igazgatóság