Díjazták Komárom-Esztergom megyében az önkéntes munkát
mtszközpont, 2015-12-10 17:17
Archív cikk; tartalmát tovább nem frissítjük, így az elavult információkat is tartalmazhat.
A Komárom-Esztergom megyei Család, Esélyteremtési és Önkéntes Ház szervezésében a Bázis Gyermek és Ifjúsági Egyesület idén december 5-én az Önkéntesség Világ Napján ötödik alkalommal adták át Tatabányán a Megyei Jogú Város Tanácstermében az Év Önkéntese, az Év Önkéntes Szervezete, az Év Önkéntes Programja és az Év Jótevője díjakat.
A sportberkekben 1970-től, azaz 45 éve önkéntes munkát végző tatai Horváth Zoltán neve közismert, ezért is okozott nagy örömet, hogy ő kapta meg az Év Önkéntese díjat.
Horváth Zoltán 1970–1980 között a Megyei Labdarúgó Szövetség Játékvezető Bizottságának titkára volt, tíz évig vezetett labdarúgó mérkőzéseket, országos utánpótlás szintjéig jutott, amikor sérülés miatt abba kellett hagyni a játékvezetést.
Mivel közben, mint természetjáró vizsgázott túravezető is lett, Papp Sándor akkori Megyei Sport osztályvezető őt kérte fel, hogy 1980 január 1-től legyen a Megyei Természetbarát Szövetség elnöke. Ebben a tisztségben kilencszer választották újra és ma is, 35 év után elnökként regnál.
Közben aranyjelvényes túrázó, aranyjelvényes túravezető lett, elvégezte a Testnevelési Főiskola sportszervezői szakát és 17 évig a Magyar Természetbarát Szövetség alelnöke is volt.
Ott volt a Tatai Tó-futások, a Tatai Minimarathon, a Bécs-Budapest futás szervezésein kezdettől fogva, 1990-től a Megyei Szabadidősport Szövetség titkára majd elnöke is lett, mely tisztséget jelenleg is betölti.
A Világ Gyalogló Nap, a Tatai 10 000 lépés, a Szilveszteri futás lelkes szervezője napjainkig.
A Nemzetközi Népsport Szövetség (IVV) és az Európai Népsport Szövetség (EVV) magyarországi elnöke 1995 illetve 2012 óta.
1982-ben Vadócz Miklósssal együtt kitalálója volt a már nemzetközi hírnevet szerzett Gerecse 50 (majd 10, 20 és 30) túráknak, amelynek 34 éve főrendezője. Büszke arra, hogy a Gerecse túrák első 400 fős létszáma folyamatos emelkedéssel idén hétezer fölé emelkedett, és a kezdeti 10 rendező önkéntes után most már évek óta több mint 100 önkéntest szervezett be a túrákra. Ennek létszáma idén elérte a 150-et (60-60 fő a Tatabányai Vulkán TSE és Tatabányai VOLÁN SE, 30 fő az MTSZ társrendező köreiből).
Élete a közösségért végzett önzetlen igazi önkéntes munka és erre neveli, tanítja utódjait is, családi példamutatással (édesapja az OKT 1. sz. teljesítője, jelenlegi 11 tagú családja – felesége, 2 fia, 2 menye és 5 unokája – minden tagja szabadidős és természetjáró önkéntes és szervezett tag).
Munkájának alapja a széles társadalmi összefogás szorgalmazása, az emberi és szakmai kapcsolatok erősítése (MTSZ, MSZSZ és a Vértesi Erdő Zrt., amely éppen itt az Önkéntes díjazáson vehette át az Év Jótevője kategóriában szintén az elismerő díjat, oklevelet).
Forrás: Bázis Gyermek és Ifjúsági Egyesület
Cikk első megjelenése: 2015-12-09 21:36