2024. december 24., kedd - Ádám, Éva
Magyar Természetjáró Szövetség
mtsz.org »Cikkek
Magyar Természetjáró Szövetség

Bemutatjuk az Oktatási és Képzési Bizottság tagjait

Akik a hatékony képzési rendszerért dolgoznak
Archív cikk; tartalmát tovább nem frissítjük, így az elavult információkat is tartalmazhat.
A Magyar Természetjáró Szövetség által jóváhagyott természetjáró képzések jogszerű megvalósításáról az Oktatási és Képzési Bizottság gondoskodik.



A bizottság tagjai az alábbiakban bemutatott, az MTSZ természetjáró tagszervezeteinek önkéntesei, akik proaktívan, hétről hétre folyamatosan dolgoznak a képzési rendszer hatékony működéséért.



Bánhi
di Árpád





fotó: Bánhidi Árpád


A Hajagi Természetvédő és Szabadidő Egyesület tagja felső tagozatos általános iskolásként tanulta meg a természetjárás alapjait az akkoriban alakuló cserkészcsapatnak köszönhetően. Ezüstjelvényes gyalogos, bronzjelvényes kerékpáros túravezetői, valamint útjelző-vezetői végzettségei mellett megszerezte az erdei és bringás vándortábor-vezetői képesítéseket is. Elméleti tudásához aktív gyakorlat társul, hiszen több, mint három évtizede vezet túrákat az ország különböző helyszínein. Egyesülete égisze alatt önkéntesként vesz részt annak munkájában, természetjáró képzéseket szervez a Bakonyban, és a Magyar Természetjáró Szövetség Oktatási és Képzési Bizottságának munkáját is segíti. A számos tábor és túra szervezés mellett büszke arra, hogy részese volt a 2013-ban megvalósult Nemzeti Nagytábor megszervezésének és lebonyolításának. Feltölti és inspirálja a természetjárás, ezért amikor csak teheti, járja az erdőt.


Jakab Éva



fotó: Jakab Éva

A Demeter Egyesület elnöke és az Atomerő Sportegyesület túravezetője emberemlékezet óta természetjárónak tartja magát. Hivatalosan a nyolcvanas években húzott először bakancsot, és teszi ezt napjainkig is. Belekóstolt a klasszikus és a teljesítménytúrákban és részt vett tájékozódási túraversenyeken is. Bronz és ezüstjelvényes túravezető és vizsgabiztos. Napjainkban a Tanösvény Egyesület által szervezett túravezetői-képzések szervezésében és lebonyolításában vállal aktív szerepet. Büszke azokra a regionális találkozókra, tájékozódási túraversenyekre (például Bakancsos Atom Kupa), amelyeknek a megvalósításában részt vett, a Dél-Mezőföldről készített térképre és a megvalósított turistautakra. Számára a természetjárás legfontosabb hozadéka az országos barátságok és az egymás iránt tanúsított önzetlen segítségnyújtás. A Magyar Természetjáró Szövetség dr. Pápa Miklós emlékéremmel köszönte meg a túravezetői képzés területén végzett kimagasló munkáját.


Molnár Angéla




fotó: Molnár Angéla


A Záhonyi Vasutas Sport Club Természetjáró Szakosztályának tagja és a Vasutas Természetjárók Szövetségének alelnöke szüleinek köszönhetően már három hónapos korában elkezdett ismerkedni a túrázással. Bronz és ezüstjelvényes gyalogos, valamint bronzjelvényes kerékpáros túravezető. Az arany fokozatú „Érdemes Vasutas Természetjáró” díj és a bronz fokozatú Természetjárás fejlesztéséért érdemérem
boldog tulajdonosa. Segítőként többször vett részt gyakorló túrákon és vizsgákon, önkéntesként jelzést festett a Pilisben, tudásával hozzájárult az Alföldi Kéktúra egyes szakaszainak jelzésfelújításához. Büszke arra, hogy az elmúlt években több gyermek nyarát varázsolta emlékezetessé az általa is koordinált vándortáborokban.

 

Tóth Klára



fotó: Tóth Klára



A Dél-dunántúli Regionális Természetbarát Szövetség és a Baranya Megyei Természetbarát Szövetség elnöke, a Mecsek Egyesület és a Dráva Természetbarát Sportegyesület tagja gyermekkorában szerette meg a természetjárást. A meghatározó élményeinek köszönhetően később osztályfőnökként túrákat szervezett diákjainak a Mecsekben, a Villányi-hegységben, a Zselicben, a Bakonyban, a Börzsönyben, a Fertő-tónál, a Kőszegi-hegységben, az Aggteleki-karsztban, a Zemplénben, a Bükkben és a Mátrában, de nem volt ritka az sem, hogy a gyaloglás helyett kerékpárral fedezték fel a világot határon innen és túl. A gyalogtúrázást különböző műfajaiban is kipróbálta magát, mint például teljesítménytúra vagy tájékozódási túraverseny. Bronz és ezüstjelvényes túravezető. A túravezetés mellett oszlopos tagja a technikai feladatokat ellátó csapatnak Baranya megyében, részt vesz a túravezetői és útjelző-vezetői képzések szervezésében, hivatalos és szakmai fórumokon, sajtótermékekben képviseli a természetjárók érdekeit. Büszke arra, amikor látja az elvetett magokat szárba szökkenni: egykori diákjai mai napig megkeresik és beszámolnak természetjáró élményeikről, tapasztalatikról, aminek alapjait „Klári nénitől” tanulták. Ugyanilyen siker számára az általa is szervezett képzésekről kikerült túravezetők és jelzésfestők aktív munkája. Gábor Ignác Emlékérem, és a bronz fokozatú Természetjárás fejlesztéséért érdemérem büszke tulajdonosa.



MTSZ Országos Központ

borítókép: Stockphoto

Cikk első megjelenése: 2021-03-26 14:33
Belépés, regisztráció
Honlapunk adatai
  • 5 173 regisztrált felhasználó
  • 2 483 hírlevél előfizető
  • 356 természetjáró szervezet
  • 2 277 turistaút szakasz
  • 12 795 km turistaút
  • 139 túramozgalom
  • 3 969 túramozgalom teljesítő
  • 0 esemény
  • 3 150 megjelent cikk, hír
  • 271 belső oldal
  • 2 297 egyéb dokumentum
Eseménynaptár
Hírlevél

captcha

Keresés
Címkefelhő
Kövess minket!
RSS  Facebook Twitter