A megbeszélések célja, hogy a tavaly megkezdett reformfolyamatok folytatásaként, a kiadott tankönyv további bővítése, frissítése közben, átkerüljenek a képzés gyakorlatába mindazok az elméleti ismeretek és gyakorlati tapasztalatok, elvárások és követelmények, amelyek nélkül ma már nem lehet túravezetői tanfolyamot indítani.
A megbeszélés során megegyezés született a reformprogram ütemtervével kapcsolatosan. Így a tervek szerint, a márciusi elnökségi ülésen a kimeneti szintek, a tantárgyi struktúra és az oktatókkal, előadókkal kapcsolatos elvárásrendszer vitaanyaga kerül az elnökség elé. Az elnök-főtitkári találkozón a tananyag részleteiről, tartalmi és módszertani kérdésekről lehetne eszmét cserélni, majd a júniusban hozhatná meg az elnökség a szükséges stratégiai döntéseket.
Az új képzési rendszer végleges jóváhagyása őszre maradna, az esetlegesen szükségessé váló közgyűlési-szabályzati módosításokkal együtt. Ezek alapján, a képzők képzését követően, 2012. tavaszán már az új tartalmi és formai keretek között indulhatnának a túravezető-képző tanfolyamok.
A tárgyaláson elhangzottakról tájékoztatást kapott Pálmai Vencel szakági titkár is, aki a gyalogtúra szakbizottság képviseletében kapcsolódik be az előkészítő munkákba.