Az egyetemi tanulmányok alatt 1962-től 1967-ig tájfutó, természetjáró érvényesítéssel a MAFC színeiben. Országiismeretet a hétvégén versenyezve szerezett. Az 1970-es évek második felében Szolnokon a VIZÜGY SE természetjáró szakosztályának vezetőjeként számos túrát szervezett a vállalat dolgozóinak.
Az 1980-as években minden alkalommal részt vett vállalati csapattal az évenként különböző helyszíneken megrendezésre kerülő természetbarát találkozókon, versenyeken, számos országos első és dobogós helyezést értek el.
A 80-as évek végétől rendszeres résztvevője teljesítmény túráknak, és családjával is képviselte magát több nagyszabású természetjáró rendezvényen, Így 1989-ben a Rockenbauer Pál Dél-dunántúli Kéktúra útvonal avatótúrájának Zalalövő–Írott-kő közötti 110 km-es szakaszán, 1992-ben a Téry Ödön emléktúra Magas-Tátra – Dobogókő közötti kb. 400 km-es gyalogtúráján. Néhány társával végigjárta a Szent Jakab Zarándokút francia és spanyolországi 800-800 km-es változatát.
1996-tól tagja, később elnöke volt a Szolnoki Közalkalmazott Természetbarátok Turista Egyesületének, amelynek keretei között rendszeresen vezetett túrákat. 1999-től minden évben megrendezik az egyre népszerűbb PELIKÁN túranapot, ahol 15, 20, 30, 50 km-es távokon biztosítanak lehetőséget a hagyományos és teljesítménytúrázásra.
Az Egyesület jó kapcsolatot épített ki a megyei és városi önkormányzattal, segíti azok sport tevékenységét. Közreműködött a Tiszaligeti napok természetjáró rendezvényeinek megrendezésében, rész vett a Megyei Jogú Városok sportnapja természetjáró versenyének szervezésében. A diákok és a nyugdíjasok részére számos városi és városkörüli túrát szerveznek, többek között a 10.000 lépés mozgalomban.
Az egyesület tagjai számára minden évben külföldi túratáborokat szervezett (Magas Tátra, Szlovák paradicsom, Cseh paradicsom, Cseh óriáshegység, Torockó és környéke). Az Egyesület több mint 130 km jelzett turista utat alakított ki – aktív közreműködésével- Szolnok környékén, feltárva a turisták előtt a táj természeti és épített környezetének szépségeit. Népszerűsítette a Zagyva és a Tisza menti ártéri és hullámtéri túrázást.
Az egyesület tartja karban a 130 km-es Szolnok körüli jelzett túraútvonalakat, valamint az Alföldi Kéktúra megyei 58 km-es szakaszát. 2006-ban a NEFAG Szolnoki erdészetével jelzett túraútvonalakat és turisztikai tanpályát alakítottak ki a Szolnoki Széchenyi Ökoturisztikai Parkerdőben.
Rendszeresen részt vett a természetjárást segítő kiadványok készítésében:
A Szövetség tevékenységét 2005-ben Czárán Gyula emlékéremmel díjazták. Vezényletével rendezte 2009-ben a Szolnok Megyei Természetbarát Szövetség a Gyalogtúrázok Országos Találkozóját.
Természetjáró szervezetekben betöltött tisztségei, megbízatásai és azok ideje: