Október első szombatján került sor az OTP Sportkör Természetjáró Szakosztálya és a Magyar Természetjáró Szövetség közös túrájára. A Hűvösvölgy és a Fenyőgyöngye között haladó túraútvonalon zajlott program apropója azonban több annál, minthogy természetkedvelő emberek jó hangulatban és szép időben együtt gyalogoltak a Budai-hegység legnépszerűbb helyszíneit érintve.
- A szakosztály nagy létszáma ellenére eddig nem került sor olyan túra szervezésére, ahol a résztvevők elmélyülhettek volna a klasszikus tájékozódási ismeretekben. Pedig az igények és programok sokfélesége is indokolja, hogy minél többen sajátítsák el az önálló tájékozódás alapjait. Már jóval a járványügyi intézkedések előtt terveztünk a Természetjáró szakosztállyal egy olyan közös – részben csapatépítő jellegű – programot, amely kiszakít a lassan mindent körülvevő digitális környezetből, és bepillantást enged a turistajelzések rendszerébe, a térkép és a tájoló használatába – tudtuk meg Kis Hedvigtől, a program egyik szervezőjétől.
Egy GPS eszköz és mobilapplikáció nélküli tudásra bármikor szükség lehet, hiszen az erdőben, lefedettség híján jellemzően nem működnek az említett digitális eszközök, ezért a pénzintézet munkatársai tudásszomjuk csillapításáért a Magyar Természetjáró Szövetséghez fordultak segítségért. Az országos civil szervezet szakavatott munkatársai készségesen álltak az egyedi megkereséshez, az ötlettől a megvalósításig azonban hónapok teltek el a pandémia miatt.
- Nagyon pozitív tapasztalatokkal tértünk haza, rengeteg érdekes és hasznos információt hallottunk az előadóktól (Argalász Péter bronzjelvényes gyalogos túravezető, bronzjelvényes kerékpáros túravezető és útjelző-vezető, Szőke Viktor ezüstjelvényes gyalogos túravezető, bronzjelvényes kerékpáros túravezető és útjelző-vezető-a szerk.) – folytatta Kis Hedvig. Nemcsak a turistajelzésekkel, a turista valamint tájfutó térképekkel ismerkedtünk, hanem sokat beszélgettünk a túrázói szokásokról és a felszerelésekről is. Hogy mennyire lelkes volt a csapatunk, azt mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy a csapat több mint fele a Fenyőgyöngye után önállóan túrázott a Rozália téglagyárhoz, közben térképet és tájolót is használtunk, így a hallottakat egyből átültettük elméletből a gyakorlatba. Nagyon bízom abban, hogy a szakosztályunk tagjai kedvet kapnak jövőben a folytatáshoz, gondolok itt az MTSZ által jóváhagyott tájékozódási és a túravezetői képzések elvégzésére.
MTSZ Országos Központ
fotó:MTSZ/Argalász Péter, Szőke Viktor